I'll bet the biggest difference is price. Last
time I decided I needed it to keep healthy, it was about $5 for just a few
ounces. Probably has to be more carefully processed.......you know, less rat
hairs per pound.
For those who are already using it, do you
soak it with beet pulp? I can't see going thru everthing that web-site says must
be done.