Check it Out!     |
[Date Prev] | [Date Next] | [Thread Prev] | [Thread Next] |
[Date Index] | [Thread Index] | [Author Index] | [Subject Index] |
Thats pretty pricey/.....comparable to buying the Power Pak......far cheaper to buy the liquid suspension, worked out to more like $28 per horse to do the purge Karen ----- Original Message ----- From: <guest@endurance.net> To: <ridecamp@endurance.net> Sent: Wednesday, October 03, 2001 2:17 PM Subject: RC: Panecur Granules > Dona Hunter huntersrunfarm@msn.com > I buy the Panecur Granules from my Vet. I live outside of Eugene, Oregon. > They sell a box of Panecur Granules for $56.00. There are 20 packets per > box. You give 2 packets per feeding twice a day for 5 days. I just dump > it in my grain (1 cup of rolled oats with supplements) My horses just eat > it with no waste. They don't spit it out. They object mildly to the > paste wormers and always seem to spit out a portion of the paste, so I > don't want to go that route. I also find the cost a little cheaper. > > Dona > > > > =-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-= > Ridecamp is a service of Endurance Net, http://www.endurance.net. > Information, Policy, Disclaimer: http://www.endurance.net/RideCamp > =-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-= >
    Check it Out!     |